HC Andersen Marathon

DEN FYNSKE LØBSKALENDER 2020 - 2021


 

FEBRUAR 2020

Lørdag 1. februar Danmarks længste halvmarathon 
Søndag 23. februar Vintercuppen - Vissenbjerg

MARTS 2020
Lørdag 7. marts Ringe Sø Marathon
Søndag 8. marts Vintercuppen - Kerte
Lørdag 21. marts Glamsbjerg Marathon
Fredag 27. marts Mizuno Strandvejsløbet - Efterskole DM
Lørdag 28. marts Mizuno Strandvejsløbet
Lørdag 28. marts Forårsklassikeren - Fjordager

APRIL 2020
Torsdag 2. april Kredsløbet - Odense C
Lørdag 4. april Lundsgaardløbet - Kerteminde
Søndag 5. april Ringe Familieløb
Søndag 19. april Korup Kvart og Halvmaraton
Søndag 26. april Egeskov Slotsløb - 10 års jubilæum

MAJ 2020
Tirsdag 5. maj Fjordagerløbet
Onsdag 13. maj Svendborg Løbet
Onsdag 13. maj Det lille motionsløb - Glamsbjerg
Torsdag 14. maj Lillebælt Halvmarathon Junior Race
Lørdag 16. maj Lillebælt Halvmarathon Løbsfestival
Lørdag 16. - 17. maj Stafet for Livet
Torsdag 21. maj Eventyrløbet
Lørdag 23. maj Nyborg Slotsløb
Torsdag 30. maj Ølløbet i Refsvindinge

JUNI 2020

Mandag 1. juni Royal Run Odense
Lørdag 6. juni Middelfart Sparekasses Stjerneløb
Onsdag 10. juni Brylleløbet
Lørdag 13. juni Bogenseløbet
Lørdag 13. juni Bølleløbet i Skallebølle
Søndag 14. juni Odenseløbet
Onsdag 17. juni Alt for Damerne - Odense
Lørdag 20. juni Broløbet Storebælt
Lørdag 20. juni Schou-løbet
Lørdag 20. juni Junglerun Odense - you are special
Søndag 21. juni Skibhusløbet - Odense
Søndag 21. juni Junglerun Odense
Søndag 21. juni Extrem løb - Faaborg
Lørdag 27. juni Mjølnerløbet

JULI 2020

AUGUST 2020
Søndag 2. august Gratis fortræning til HCA Marathon
Tirsdag 4. august Langeskovløbet
Lørdag 8. august: Motionsløbet De Vilde Heste
Søndag 9. august Gratis fortræning til HCA Marathon
Den 11, 12 og 13. august DHL Stafetten Odense
Søndag 16. august Gratis fortræning til HCA Marathon
Lørdag 22. august: Stige Løbet
Søndag 23. august Gratis fortræning til HCA Marathon
Søndag 23. august Wedellsborgløbet
Torsdag 29. august Kongebroløbet i Middelfart

SEPTEMBER 2020

Tirsdag 1. september Vejle-Allested Løb
Lørdag 5. september Strynø Løbe Event
Lørdag 5. - 6. september Stafet for Livet - Nordfyn
Søndag 6. september Gratis fortræning
Søndag 6. september Sparekassen Fyn Løbet - Assens
Søndag 6. september TarupDavindeLøbet
Mandag 7. september Fænøsund Løbet
Tirsdag 8. september PULSløbet, Assens
Onsdag 9. september Thurøløbet
Søndag 13. september Gratis fortræning
Søndag 20. september Alpeløbet
Søndag 20. september Gratis fortræning
Søndag 20. september Margueritløbet - Fjordager
Lørdag 26. september Otterupløbet
Søndag 27. september Juelsbergløbet
Søndag 27. september HCA Marathon - 21. udgave

OKTOBER 2020
Søndag 4. oktober Vintercuppen - Aarup
Lørdag 31. oktober Ringe Sø Marathon

NOVEMBER 2020
Søndag 1. november Efterårsløbet - Odense SØ
Søndag 1. november Vintercuppen - Ebberup
Lørdag 7. november Brobyskovløb, Broby

DECEMBER 2020
Onsdag 2. december Lysløbet - Odense C
Søndag 13. december Juleræs i Middelfart
​Søndag 13. december Nisseløb - Assens
Søndag 13. december Vintercuppen - Glamsbjerg
Torsdag 31. december Nytårsraketten
Torsdag 31. december Champagneproppen
Torsdag 31. december Søhus/Stige Nytårsløb
Torsdag 31. december Nytårsløbet i Nyborg
Torsdag 31. december Nytårsløbet - Odense C

JANUAR 2021
Søndag 10. januar Bogense Citytrail 
Søndag 10. januar Vintercuppen - Assens

Dynamicweb